6 корисних порад, як правильно пити пиво

Автор книги «Пиво. Керівництво для цінителів » Гірек Обер ділиться порадами про те, як правильно пити пиво. Перераховані рекомендації допоможуть вам легше переносити алкоголь. Але головним радою завжди залишається один – знайте міру.

 

1. Закушуйте

Алкоголь поступає в кров через стінки шлунка і кишечника. Їжа обволікає стінки і перешкоджає всмоктуванню алкоголю. Таким чином ви уникнете різкого підйому рівня алкоголю в крові і швидкого сп’яніння.

2. Пийте воду

Алкоголь впливає на діяльність нирок, виступаючи в ролі сечогінного засобу, тому разом з сечею організм втрачає багато рідини. Кількість випитого пива нічого не змінює. Організм все одно зневоднюється. Тому слід регулярно пити воду.

Як правило, кількість води повинна відповідати кількості випитого спиртного. І в якості запобіжного заходу випийте велику склянку води перед тим, як лягти спати. Вам, звичайно, доведеться вставати серед ночі в туалет, але зате ви прокинетеся без головного болю.

3. Зупиніться на півгодини раніше

 

Всім відома ситуація, коли останній келих виявляється зайвим і після нього всі події, що згадуються, немов у тумані. Ви смієтеся невпопад, робите дурниці. Щоб не зіпсувати вечір, треба вчасно зупинитися. Справа в тому, що пік сп’яніння запізнюється, оскільки організму потрібен час, щоб засвоїти алкоголь, який поки ще перебуває в шлунку. Як наслідок, ви ризикуєте втратити контроль над ситуацією і накоїти невідомо чого.

4. Дотримуйтеся правильної послідовності

Хоча тут і немає ніяких правил, все ж не слід залишати більше міцне пиво на кінець вечора. Барлівайн , імперський стаут або тріпель з їх тонким ароматом мало чим порадують вас, коли ваш язик вже перепробував до цього багато інших сортів. Краще залиште на закінчення вечірки що-небудь легке типу Берлінера Вайсс , чия кислинка знову розбудить смакові відчуття.

5. Уникайте занадто різкого запаху алкоголю

Етиловий спирт як такої не відрізняється сильним запахом. У той же час при взаємодії з дріжджами можуть проводитися сильно пахнуть сивушні масла. Утримайтеся від пива, якщо воно занадто явно пахне алкоголем. Навіть випивши невелику кількість такого пива, на наступний день ви можете прокинутися з головним болем і розладом травлення.

6. На наступний день після свята

Поки ви будете відпочивати, вашої печінки чекає велика робота по виведенню алкоголю. Якщо ви випили зайвого, уникайте жирної їжі, яку організм перетравити важко. Віддайте перевагу продуктам, багатим мінеральними речовинами, овочам, фруктам. Утримайтеся від апельсинового соку, тому що він занадто кислий. Замість того щоб валятися з ранку в ліжку, зробіть легку зарядку і випийте трав’яного чаю.

Залишити відповідь