Настала довгоочікувана п’ятниця і робочий тиждень добігає кінця, а погода нас радує ранньою весною! І вже не хочеться проводити вечори і вихідні в закритих приміщеннях, а хочеться вже зібратися компанією на пікнік або посидіти за келихом свіжого живого пива на відкритій веранді!

Крафтового пиво – кращий вибір для душевного спілкування з друзями! Але як вибрати саме той смак, який вам найбільше сподобається? Ми б хотіли допомогти вам розібратися в стилях цього прекрасного пінного напою.

1. Пейл-ель (Pale Ale)
З сучасних Пейл-елів в США почалася хвиля крафтового пива. Проте сам Пейл-ель – один з найстаріших сортів, який з’явився в Англії більше 300 років тому. Американські Пейл-елі містять більше хмелю, в порівнянні з англійськими, і трохи більше віддають цитрусовими і хвойними нотами. Для приготування напою використовується особливий солод, який надає йому бронзовий відтінок. Пейл-елі зазвичай випускаються з невисоким вмістом спирту і добре поєднуються з будь-якими стравами.
Частково кольором він зобов’язаний своєю назвою: дослівно з англійської воно перекладається як «блідий ель». Ще одна версія походження назви: через балансу між солодким солодом і гірким хмелем смак виходить не дуже насиченим.

2. India Pale Ale, або IPA. У порівнянні зі звичайним елем цей напій містить більше хмелю і більший вміст алкоголю в складі. Індійський Пейл-ель з’явився за часів, коли Індія належала британським колонізаторам: пиво, яке поставлялося британським військовим на судах, часто псувалося під час довгого шляху, тому пивовари додавали в нього більше цукру і хмелю (а хміль, як відомо, відмінний консервант). Міцність напою і незвичайний гіркуватий присмак забезпечили цьому пиву популярність аж до наших днів.

3. Пшеничний ель (Wheat Ale)
Також відомий як вайсбір. Сорт родом з Південної Німеччини, Баварії. Там пивовари для виробництва солоду використовували пшеницю, а не традиційний ячмінь. В результаті напій набуває жовтувато-білий відтінок. Існує кілька різновидів класичних пшеничних елів.
Kristal Weizen (фільтрується після бродіння).
Hefeweizen (не фільтрується і тому трохи каламутний).
Witbier (бельгійське пшеничне пиво).
Dunkelweizen (при виробництві використовують смажений солод пшениці, тому пиво виходить темне або горіхове, з ароматом диму).
Зазвичай пшеничні елі володіють запахом з нотками банана або гвоздики, низькою Біттерн (відчуттям гіркоти), невеликим вмістом алкоголю і фруктовим смаком. Такий ель вважається типовим річним пивом.

4. Бельгійський ель (Belgian Ale)
Що цікаво в бельгійському пиві, так це те, що не існує жодного сорту, який охопив би цю групу. Бельгійське пиво цікаво своїми нестандартними характеристиками.

Що об’єднує всю різноманітність пивних сортів з Бельгії? Фенольні аромати: гвоздичні, пряні, трав’яні і навіть жувальної гумки. Крім того, часто використовуються фруктові ефіри, зазвичай апельсинові, лимонні або бананові. Світлі бельгійські елі відрізняються ігристими бульбашками, як в шампанському.

Темні елі володіють більш насиченим смаком. При їх приготуванні використовуються темні фруктові ефіри: родзинок, сливи і вишні. Також зрідка в виробництві пива застосовують яблучні і бананові ефіри.

Кислий ель (Sour Ale)

Один з найбільш унікальних сортів, які ви можете спробувати, – навмисно кислий ель. До речі, деякі кислі елі є бельгійськими. Проте останнім часом багато напоїв такого сорту випускається в Америці. Кисле пиво частково або повністю сброжено дикими дріжджовими бактеріями. Колірна палітра широка: від насиченого червоного Фландрийский елю до золотого солом’яного.

Пахне такий напій фруктами і має специфічний гострим дріжджовим ароматом.
Наскільки кислим або гірким пиво буде на смак, залежить від різновиду диких дріжджів, що використовуються при виробництві, додаткових інгредієнтів і витримки.

Бурий ель (Brown Ale)
Незважаючи на гадану простоту цього напою, складно знайти щось більш цілюще, ніж цей збалансований ель. Бурий (або коричневий) ель, що з’явився ще в кінці XVIII століття, містить трохи хмелю і готується з 100-процентного темного солоду.

Бурий ель чітко пахне смаженим солодом. Американські сорти трохи більше віддають хмелем. Пиво має карамельно-горіховим присмаком.

5. Портер (Porter)
Портер з’явилися на сцені на початку XVIII століття і зробили справжній переворот в сфері пивоваріння. Незабаром пиво цього сорту поширилося по всій Великобританії. Також відомо, що портер був улюбленим напоєм Джорджа Вашингтона.
Портер став попередником стаутів і вплинув на Артура Гіннесса, який зайнявся пивоварінням ще до того, як придумав свою стаутоцентрічную бізнес-модель.
Рубіново-чорного або темно-коричневого кольору, з характерним винним присмаком і сильним запахом солоду, портер – найкращий напій для холодних зимових вечорів. Унікальності йому додають нотки шоколаду, карамелі і лікеру в смаку.

Більшість портерів містять багато хмелю і готуються переважно з темного солоду, що в результаті дає насичений смак, збалансовано гіркий і солодкий.

6. Стаут (Stout)
Сухий стаут ​​пов’язаний з ім’ям Артура Гіннесса, який взяв класичний портер і зробив його міцніше і більш насиченим на смак. Однак сучасні Стаут мають більш низьку щільність і таку ж міцність, як у портерів.
Відносно цього пива люди часто трапляються в пастку поширеного помилки і вважають, що Стаут – це обов’язково міцні і важкі напої, хоча в більшості випадків справа йде точно навпаки.
Стаут відрізняється темним, аж до чорного, кольором, яким зобов’язаний сильно просмажене солоду, і тривалим післясмаком, яке залежить від витримки і різновиди стаута. Також при виготовленні використовується сильно прожарений ячмінь, який надає Стаут впізнаваний аромат гіркого шоколаду і кави. Іноді напій піддається карбонізації та набуває більш густу кремоподібну структуру.

Англійські та американські Стаут, як правило, більш солодкі і міцні в порівнянні з ірландськими. Пивовари готують напій з шоколадного солоду і додають лактозу (молочний цукор), щоб пиво стало солодше і придбав вершковий смак. Іноді для цих же цілей пивовари використовують вівсянку, і напій виходить трохи менш солодкий, ніж вершковий стаут. Деякі йдуть ще далі і додають в пиво справжні шоколад і каву.

7. Світлий лагер (Pale Lager)
Виробництво світлого лагера отримало свій розвиток завдяки з’єднанню англійських пивоварних технік, що використовуються при приготуванні Пейл-елю, і німецького лагерірованія – витримки пива при низьких температурах. При виробництві лагера використовуються дріжджі низового бродіння. Сам процес бродіння відбувається при температурі в межах 5-15 градусів за Цельсієм, що значно нижчої від застосовуваної при приготуванні елів. В результаті виходить сухе, просте і чисте на смак пиво, яке можна назвати освіжаючим і навіть «хрустким».

При наливанні видно приємний золотий колір напою. Гіркота дуже м’яка, практично непомітна. Так як витримується світлий лагер значно менше за часом, сторонніх присмаків і запахів він теж практично не має.

8. Темний лагер (Dark Lager)
Темний лагер готується з прожареного ячменю, тому його колір може бути від бурштинового до темно-коричневого з рубіновими проблисками. Піна зазвичай світлого жовто-коричневого кольору. Виділяють такі різновиди темного лагера: американський, мюнхенський і шварцбір.

Більшість напоїв цього сорту відрізняються смаком смаженого солоду, хлібних кірок, можуть відчуватися нотки темних фруктів, карамелі, шоколаду. Присмак хмелю практично відсутня або віддає квітами. Напій непрозорий, але не такий міцний, як можна подумати, тому він відмінно підійде для вечері з друзями в прохолодний вечір.

9.Бок (Bock)

Походження сорту бік більш туманно і загадково, ніж виникнення інших напоїв з цієї добірки. Одна з версій: пиво було приготовлено мюнхенськими ченцями, які, прибувши з Італії, з працею переносили Великий піст в Баварії. Щоб підтримати свої сили, вони почали варити пиво – воно не потрапляло під релігійні заборони, так як монахам цього ордена дозволялося вживати в пост тільки рідку їжу. Напій був міцним, нефільтрованим і дуже калорійним.
Хоча пиво ніяк не пов’язане з козлами, через співзвучність назви сорту і німецького слова bock, що означає «козел», на етикетці часто можна побачити зображення цієї тварини.
Зазвичай напій непрозорий, темно-бурштинового або коричневого кольору, з виразним солодовим смаком. Хміль практично не відчувається. Проте багато пивовари, намагаючись збалансувати гіркоту хмелю, вдаються до хитрощів, намагаючись надати напою смакові відтінки ірису або карамелі.

10. Янтарне пиво (Amber)
Янтарне пиво можна віднести як до елям, так і до табору. Але воно відрізняється і від тих, і від інших Біттерн: в янтарний пиві вона відчувається більше, ніж в елях, але менше, ніж в таборі. Гіркота хмелю збалансована солодом, але в фіналі келиха відчувається досить виразно.

+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Швидкий перегляд
From 60 гривень
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Швидкий перегляд
From 60 гривень
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Швидкий перегляд
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Швидкий перегляд
From 60 гривень
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Швидкий перегляд
+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Швидкий перегляд