Ще 7 фактів про пиво

  1. Більшість сортів пива замерзає при температурі -2 ° , а після розморожування залишається придатним до вживання, але втрачає смакові якості і аромат.
  2. Найслабше пиво зварено в 1918 році в Німеччині, напій містив лише 0,2% спирту. Найміцніше пиво в світі називається «Зміїний отрута», містить 67,5% спирту, готується в Шотландії шляхом випаровування води з звичайного пива після бродіння. Виробник рекомендує дегустувати напій маленькими ковточками.
  3. Щоб насолодитися смаком пива, потрібно правильно вибрати келих, для кожного виду і сорту потрібен окремий. Найгірше рішення – пити пиво з пляшки. Цікаво, що середньостатистичний відвідувач бару випиває пряму циліндричну кухоль пива за 11 хвилин, а розширюється до верху келих – за 7 хвилин (в обох випадках обсяг 0,5 літра).
  4. Найбільший пивний кухоль зроблена з олова в 1985 році в Куала-Лумпур (Малайзія). Висота – 198,7 метра, місткість – 2796 літрів.
  5. Жителі середньовічної Європи випивали по 300 літрів пива в рік через низьку якість води. Справа в тому, що бродіння вбивало більшість патогенних бактерій, що робило навіть погане пиво набагато безпечніше чистої води. Завдяки вуглеводами і високому вмісту корисних мікроелементів та вітамінів в складі пиво отримало другу назву – «рідкий хліб». Ченцям, які займаються пивоварінням, дозволялося випивати по 5 літрів свого напою в день незалежно від дня тижня, свята або поста.
  6. Винахідниками пива вважаються стародавні єгиптяни, які зварили напій в епоху неоліту приблизно за 9500 років до н. е. Але фільтрувати сусло так і не навчилися, тому щоб не наковтатися залишків солоду (дробини), пили пиво через соломинку. При зустрічі єгиптяни вітали один одного фразою «Хліб і пиво». Після вивчення залишків певних судин під електронним мікроскопом англійцям вдалося відтворити єгипетський рецепт пива. Напій називається «Тутанхамон» і продається за ціною 50 фунтів за пляшку.
  7. Вавилон теж багатий пивними традиціями. За стародавнім звичаєм перший місяць після весілля тесть поїв зятя медовим пивом, а сам період називався «медовим місяцем». Якщо пивовар не дотримувався якість, його могли стратити. Засудженому давали вибір: бути втопленим у власному пиві або пити його до смерті.

 

Залишити відповідь